Bartosz Kajat

Przedsiębiorca, trener-pasjonat wiedzy finansowej, autor i wydawca książki pt. „Petarda Biznesu” o tematyce biznesowej na bazie swoich własnych doświadczeń. Posiada własną misję, credo życiowe: „Optymalizować życie innych ludzi” i pod tym samym tytułem pisze własnego bloga nt. finansów, przedsiębiorczości, postawy przedsiębiorczej.

Przedsiębiorca, który szuka nietuzinkowych rozwiązań biznesowych dla przedsiębiorców i nie tylko, prowadził działalność gospodarczą w zakresie pośrednictwa ubezpieczeniowego i finansowego od 2001 roku do 31.12.2015 roku.

Obecnie prowadzi firmę pod nazwą Optymalny Sp.z.o.o., w której jest prezesem. Jest pasjonatem gry planszowej Cashflow 101 oraz unikalnej wiedzy finansowej zawartej w literaturze Roberta Kiyosaki i przekazywania jej w formie warsztatowej.

Doświadczenie biznesowe

Doświadczenie zdobyte jako przedsiębiorca we własnej firmie PFU Bartomol od 2001 roku. W 2004 roku założył własne punkty tanich opłat w 3 miejscowościach w województwie zachodniopomorskim i zarządzał nimi oraz podległymi pracownikami.

Znajomość Branż

Finansowa

90%

Pasja i jej realizacja

W 2010 roku ukończył warsztaty 10 kroków w Szczecińskim Klubie Cashflow odbywające się co tydzień przez 10 kolejnych tygodni. Zdobył dzięki temu unikalną i praktyczną wiedzę finansową, której nie posiada większość ludzi i uzyskał tytuł Mistrza Cashflow. Jest współzałożycielem i współtwórcą Stowarzyszenia Szersza Perspektywa w Szczecinie, które propaguje niezbędną wiedzę finansową w oparciu o narzędzia i grę planszową Cashflow. Jest jego pełnoprawnym członkiem. Realizował razem ze Stowarzyszeniem różne projekty edukacyjne np. „Finanse bez tajemnic” organizowane przez NBP, projekt „Wokół nas” finansowany przez Provident Polska. Obecnie współprowadzi warsztaty w Stowarzyszeniu pod nazwą Program Rozwoju Osoby Przedsiębiorczej. W latach 2010-2012 brał udział i ukończył cykliczne warsztaty z Ronem Salvadorem – najbliższym współpracownikiem Roberta Kiyosaki na Europę Wschodnią. Założył Klub Ludzi Przedsiębiorczych i przekazuje obecnie swoją wiedzę finansową metodą warsztatową z wykorzystaniem gry planszowej Cashflow różnym grupom odbiorców oraz przyszłym, nowym przedsiębiorcom w ramach programu „ABC Przedsiębiorczości”.

Styl prowadzenia zajęć

Aktywny sposób uczenia się metodą warsztatową – wykorzystanie m.in. trójkąta efektywności zapamiętywania Edgara Dale’a, kwadrantu przepływu pieniędzy, trójkąta B-I, zestawienia finansowego i bilansowego oraz przede wszystkim gry planszowej Cashflow, bazowanie na potencjale i doświadczeniu uczestników. Wydobywanie wiedzy z uczestników poprzez ich interakcję i branie udziału w dyskusji. Dla liderów, kierowników, dyrektorów – bardzo ważny aspekt z gry Cashflow: podejmowanie decyzji oraz gra zespołowa. Możliwość użycia gry Cashflow jako narzędzia w rekrutacji pracowników na stanowiska kierownicze zamiast CV.

W wolnym czasie

Spędza czas z rodziną, czyta książki motywacyjne, nt. rozwoju osobistego i przełamywania własnych barier oraz słucha na Youtube i Facebooku ludzi sukcesu. Obecnie postawił na udział w treningach dot. wystąpień biznesowych, budowania marki, improsprzedaży, liderowania.